دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

قالیباف وزارت بهداشت سهم حوزه سلامت از درآمدهای مالیات بر ارزش

تهران – ایرنا – رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی گلایه ها از پرداخت نشدن سهم حوزه سلامت از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده گفت: یک درصد از ۹ درصد درآمد مالیات بر ارزش افزوده سهم وزارت بهداشت است و باید در پانزدهم هر ماه این رقم به صورت مستقیم برای این وزارت واریز شود.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، محمدباقر قالیباف در نشست امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به پیگیری نمایندگان درباره واریز نشدن سهم ۱۰ درصدی وزارت بهداشت از سرفصل هدفمندی یارانه ها و نیز سهم یک درصد این حوزه از درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده گفت: سهم یک درصدی وزارت بهداشت ازمالیات بر ارزش افزوده باید پانزدهم هر ماه به صورت  مستقیم برای این وزارتخانه واریز شود و این مساله هیچ جای تاخیر یا بحث دیگری ندارد.  


وی تاکید کرد: همانطور که هفته گذشته در صحن مجلس نیز تاکید کردم این مبلغ باید به صورت منظم در نیمه هر ماه واریز شود و اگر چنین نشود این مساله را به صورت ویژه و صریح پیگیری خواهم کرد.  


رییس مجلس همچنین با انتقاد از اینکه ۱۲ میلیون مترمربع در حوزه سلامت ساختمان های مربوط به طرح های نیمه تکمیل و رها شده داریم، اظهار کرد: این شرایط در حالی است که با یک برنامه دقیق در دهه گذشته حداقل نیمی از طرح های امکان رسیدن به بهره برداری و ارائه خدمات به مردم را داشت اما این مسائله مورد توجه قرار نگرفت.


قالیباف با بیان این که به نظر می رسد به دلایل مختلف، قدرت حل مساله را در عرصه های گوناگون از دست داده ایم، تصریح کرد: اگر چه مشکلات را تشخیص می دهیم و امکان حل و فصل آن را داریم اما قدرت حل مساله نداریم و این مشکلی جدی است که نتیجه نحوه حکمرانی ما در کشور است و این شیوه باید تغییر کند تا بتوانیم بر مشکلات غلبه کنیم.  


رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این آسیب شناسی از شیوه حکمرانی کشور به زمان تدوین برنامه هفتم توسعه اشاره کرد و با اشاره به تاثیر این برنامه در مدیریت مشکلات مختلف کشور گفت: در تدوین برنامه هفتم باید مراقبت کنیم که مثل گذشته آرزوها به قانون تبدیل نشود، بلکه با تمرکز بر مشکلات اساسی کشور  به نحوی برنامه نویسی کنیم که این برنامه بتواند کشور را از شرایط کنونی خارج کند.


وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب برای مساله محور بودن برنامه هفتم گفت: اگر در برنامه هفتم به ۳ تا ۴ مساله اصلی کشور توجه کنیم، می توانیم اطمینان داشته باشیم که این موارد در برنامه حل و فصل خواهد شد که به رفع بسیاری از مشکلات منجر می شود.آی‌پی شما:


مرورگر شما:


آخرین بروزرسانی سایت: 1401-03-03 12:40

دیدگاهتان را بنویسید