دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

توضیح سازمان زندان ها درباره نحوه استفاده از دارو در زندان ها

سازمان زندان‌ها عنوان کرد: هر مددجویی فارغ از جرم ارتکابی، از لحظه ورود تا تمام دوران حبس، «دسترسی» ۲۴ ساعته و «رایگان» به پزشکان عمومی و یا متخصص و نیز داروی تجویزی دارد که حتی نحوه «مصرف» دارو هم تحت نظارت تیم پزشکی است.


به گزارش ایسنا به نقل از سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، زندان‌های کشور تحت عنوان «مراکز اصلاحی و تربیتی» از دیرباز با در نظر گرفتن آموزه‌های اسلامی‌ و اخلاقی و با نیت خیرخواهانه، بازسازگاری مددجویان و حمایت از خانواده زندانیان را در دستور کار دارند.


با این‌حال متاسفانه برخی مجرمین پس از احراز جرم و محکومیت، فرصت بازسازگاری در زندان را مغتنم ندانسته و دست به تبلیغات غیرواقعی، فریبنده و نمایشی می زنند.


بر همین اساس در خصوص اظهارات دروغ یکی از افراد درباره نحوه استفاده از دارو در زندان ها باید یادآور شد: در زندان‎های کشور، هر مددجویی فارغ از جرم ارتکابی، از لحظه ورود تا تمام دوران حبس، «دسترسی» ۲۴ ساعته و «رایگان» به پزشکان عمومی و یا متخصص و نیز داروی تجویزی دارد که حتی نحوه «مصرف» دارو هم تحت نظارت تیم پزشکی است.


همچنین واحد بهداشت و درمان زندان‌ها ذیل نظر دفتر مربوطه در سازمان زندان‌ها و تعامل دائمی با اساتید معتبر علمی و دانشگاهی است که نه ‌فقط نظارت‌های دائمی بلکه زمینه بهترین درمان‌های پزشکی را برای زندانیان فراهم آورده است.


در خصوص دیگر سخنان مطروحه توسط برخی زندانیان به ویژه در ارتباط با ادعاهای بی سند و بی مدرک، تاکید می شود زندانیان براساس طبقه‌بندی و تفکیک جرائم از یکدیگر نگهداری می‌شوند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید