دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید قهوه ساز

راهنمای خرید قهوه ساز

شاید قهوه همان نوشیدنی سحرآمیزی باشد که برای از تن به در کردن خستگی یک روز کاری به آن نیاز دارید. این نوشیدنی با عطر و بوی ناب خود هر روز مهمان فنجان‌های افراد زیادی در دنیا است. اگر تا به امروز نوشیدنی صبحگاهی شما چیزی به جز قهوه بوده و این بهانه را داشته‌اید که نمی‌توانید از عهده دم کردن قهوه بربیایید با راهنمای خرید قهوه ساز همراه باشید. ما در این مقاله در مگینال ضمن معرفی دستگاه قهوه ساز، به کاربردهای مختلف، برندهای مطرح و اجزای دستگاه قهوه ساز خواهیم پرداخت تا آگاهانه خریدی مطلوب و دلچسب داشته باشید.برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

قهوه به عنوان یک نوشیدنی صبحگاهی، مورد علاقه بسیاری از افراد است، به گونه‌ای که نمی‌توانند بدون آن روز خود را شروع کنند. کافی‌شاپ‌ها در همه جا وجود دارند، اما برای داشتن یک فنجان در خانه نیاز به دستگاه قهوه‌ساز است تا بتوانید از یک نوشیدنی گرم و خوش طعم لذت ببرید.

قهوه سازها می‌توانند به راحتی و بدودن دردسر یک قهوه خوش عطر و خوش طعم برای شما سرو کنند.

وقتی خودتان این نوشیدنی گرم و خوش طعم را دم می‌کنید، می‌توانید دقیقاً از موادی که دوست دارید استفاده کنید، طعم دهنده‌هایی که مورد علاقه‌تان است به قهوه اضافه یا اینکه آن را ساده و بدون هیچ مواد افزودنی دم کنید و دقیقاً به میزان مناسب شیر، خامه یا مواد شیرین کننده مطلوب و مورد پسندتان را اضافه کنید.

نکته حائز اهمیت در دم کردن قهوه در خانه این است که نه تنها در هر زمان که بخواهید می‌توانید قهوه دلخواه خود را میل کنید، بلکه دم کردن قهوه با دستگاه قهوه ساز باعث صرفه‌جویی در مصرف قهوه می‌شود. مهم نیست که کدام دستگاه قهوه ساز را انتخاب می‌کنید، چرا که همگی عملکرد یکسانی دارند و نوشیدنی مورد علاقه شما را در اختیارتان می‌گذارند. آنچه که مهم است این است که خروجی دستگاه باکیفیت و اصیل باشد.

خرید قهوه ساز

به طور معمول عملکرد دستگاه قهوه‌ ساز به این صورت است که قهوه آسیاب شده با آب روبه رو می‌شود و همین تلاقی، موجب می‌شود طعم دانه‌ها گرفته شود. پس از این مرحله، آب از طریق دانه‌هایی که در یک فیلتر نگهداری می‌شوند تخلیه شده و پس از آن، قهوه بدون ریزه آماده است.

با اینکه این فرآیند ساده به نظر می‌رسد، اما دستگاه‌های مختلف قهوه ساز می‌توانند به نتایج متفاوتی نایل شوند. در واقع باید گفت دمای آب، مدت زمان تماس آب با دانه‌های قهوه و تکنیک‌های متفاوت در مخلوط شدن آب با دانه‌ها بر روی طعم و مزه قهوه بسیار مؤثر است. همین موضوع اهمیت راهنمای خرید قهوه ساز را مشخص می‌کند تا شما بتوانید تصمیم بگیرید که چه دستگاهی برایتان مناسب‌تر است.

دستگاه قهوه‌ ساز به عنوان یک دستگاه مطلوب و مورد پسند که اکثر خانواده‌ها از آن بهره می‌گیرند، کاربردی اصلی دارد و آن، تهیه قهوه و نوشیدنی‌های بر پایه قهوه برای اعضای خانواده است. در واقع می‌توان گفت کاربرد قهوه سازها در دم کردن یک نوشیدنی مطلوب، استفاده از تکنیک‌های مختلف در مخلوط شدن آب با دانه‌های قهوه است.

معرفی قسمت‌های مختلف دستگاه در راهنمای خرید قهوه ساز

به طور کلی، دستگاه قهوه ساز قسمت‌های مختلفی دارد که می‌توان آن‌ها را در چند قسمت: Decanter، پمپ برقی، خرد کننده، المنت گرمایشی، ریز پردازنده، Steam wand، ترموبلاک و صفحه گرم کننده معرفی کرد.

اکثر قطعات قهوه سازهای قطره‌ای اتوماتیک از پلاستیک ساخته شده‌اند. به عنوان مثال بدنه و سبد نگهدارنده فیلتر. صفحه پایه و صفحه گرم کننده و سایر قطعاتی که گرما می‌بینند از قطعات فلزی مختلف که معمولاً استیل یا آلومینیوم آنودایز شده هستند، ساخته می‌شوند.

کافه معمولاً از جنس شیشه ضد حرارت ساخته می‌شود. سایر قطعات شامل تایمر، کلیدها و سیم‌های داخلی هستند. در این بخش از مقاله راهنمای خرید قهوه ساز به صورت اجمالی به معرفی هر یک از قسمت‌ها خواهیم پرداخت.

Decanter

Decanter یا carafe نوعی کارافه استیل ضد زنگ شیشه‌ای یا چند لایه است که به طور معمول در قهوه سازهای فیلتر قطره‌ای رایج است. کارافه‌های عایق، به طور معمول نسبت به سایر کاراف‌ها کارآیی بیشتری دارند، زیرا برای گرم نگه داشتن قهوه دم کرده انرژی کمتری مورد نیاز است.

پمپ برقی

پمپ برقی یا پیستون، رکن دیگری از دستگاه قهوه ساز است که به فرآیند دم آوری اجازه می‌دهد تا آب سرد را از مخزن آب پمپاژ کرده و تحت فشار بیشتر از ۱۰۰ psi آن را به دیگ بخار تزریق کند. البته باید در نظر داشت فشار آب ورودی، آب گرم موجود در دیگ بخار را به گروه یا سر دم وارد می‌کند.

خرد کننده

خرد کننده قسمت دیگری از برخی دستگاه‌های قهوه ساز است که در آن یک موتور الکتریکی دانه‌های کامل قهوه را کاملاً آسیاب کرده و دانه‌های قهوه به نوعی آماده فرورفتن در قطرات آب می‌شوند.

المنت گرمایشی

عنصر دیگری که در قهوه‌ سازها وجود دارد، عنصر حرارتی است که در مخزن آب تعبیه شده و برای گرم کردن آب در قهوه سازها استفاده می‌شود.

ریز پردازنده

ریز پردازنده بخش دیگری از قهوه سازها است که برای کنترل عملکردهای مختلف محصول تعبیه شده و به طور کامل قابل انتخاب توسط کاربر می‌باشد. از جمله عملکردهای این بخش از قهوه‌ ساز که لازم است در مقاله راهنمای خرید قهوه ساز با آن آشنا شوید، پیش گرم شدن کارافه و تایمرهای شروع، توقف خودکار و دم کردن است.

نازل بخار

این لوله کوچک به دیگ بخار متصل است و بخار تولید شده توسط این دیگ را به بیرون منتقل می‌کند.

ترموبلاک

دیگ بخار یا‌ ترموبلاک، بخشی است که در قهوه سازها آب داغ را برای دم کردن و بخار را برای ایجاد کف تولید می‌کند. به طور معمول، دستگاه‌های غیر پمپاژ از فشار بخار استفاده می‌کنند؛ فشاری که با جوشاندن آب در یک محفظه تولید می‌شود.

ارائه انواع دستگاه های قهوه ساز

نوع قهوه ای که برای خانه یا محل کار خود می خرید می تواند برای تجربه کلی شما بسیار مهم باشد. معمولاً گزینه های زیادی در بازار وجود دارد ، اما اجماع مشخص و دقیقی در مورد بهترین نوع قهوه ساز وجود ندارد و همه آنها بسته به سلیقه شما و همچنین شرایط و بودجه شما متفاوت خواهند بود.

انواع مختلف دستگاه های قهوه ساز وجود دارد. از مدل های غیر الکتریکی گرفته تا دستگاه های قهوه قطره ای برقی ، دستگاه های شیشه ای یا کپسولی که در یک زمان فقط یک فنجان قهوه درست می کنند و دستگاه های اسپرسو.

نوع دیگر دستگاه های قهوه ساز برای قهوه سرد است. این گروه از قهوه سازها از آب سرد برای تهیه کنسانتره قهوه استفاده می کنند یا می توانند کنسانتره قهوه را به شکل کمتر متمرکز تولید کنند.

در این قسمت از مقاله انواع دستگاه های قهوه ساز را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید با توجه به شرایط و نیاز خود آنچه را که می خواهید انتخاب کنید.

قهوه ساز قطره ای / قهوه ساز

جوشاندن قهوه که به قطره چکان اتوماتیک نیز معروف است ، رایج ترین نوع قهوه ساز است. این نوع دستگاه قهوه ساز می تواند در اشکال و اندازه های مختلف موجود باشد.

نحوه استفاده از چنین دستگاه هایی بسیار آسان است. در این دستگاه قهوه شما به فیلتری متناسب با قهوه آسیاب شده نیاز دارید که باید آن را در محل مناسب قرار دهید ، آب کافی اضافه کرده و دستگاه قهوه ساز را روشن کنید.

در این دستگاه ها لیستی از عملکردها ، گزینه ها و تنظیمات به شما ارائه می شود که به شما امکان می دهد قهوه را دقیقاً همانطور که دوست دارید درست کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

نکته مهم این است که در این دستگاه می توانید هر زمان که می خواهید قهوه را گرم کرده و استفاده کنید. البته ، دستگاه های قهوه قطره ای نه تنها در خانه ها ، بلکه در اتاق های استراحت ادارات و انواع رستوران ها نیز استفاده می شوند.

این نوع قهوه ساز نه تنها مقرون به صرفه است بلکه استفاده از آن نیز بسیار آسان است ، زیرا فیلترهای استفاده شده در این نوع قهوه ساز ارزان و بادوام بوده و می توان برای مدت طولانی از آنها استفاده کرد. از طرف دیگر ، می توانید دانه های کامل قهوه درست کنید و از آسیاب قهوه برای آسیاب دانه های قهوه خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید