دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

ارتباط با قرآن انس با بالاترین سند جاوید الهی و سرچشمه سعادت

ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: ارتباط با قرآن، انس با بالاترین سند جاوید الهی و سرچشمه سعادت و کمال بشر است.


فرهاد زیویار امروز ۲۷ آبان‌ماه در اختتامیه سومین جشنواره و مسابقات قرآنی، فرهنگی، هنری و ادبی نماز جمعه لرستان، ضمن تبریک به مناسبت میلاد با سعادت حضرت زینب (س) او را پیام‌آور نهضت کربلا ملجاء و پناهگاه اهل بیت در روز عاشورا دانست در جمع برگزیدگان و برترین‌های قرآنی استان لرستان قرآن کریم را ام‌الکتاب نامید و اظهار کرد: ارتباط با قرآن، انس با بالاترین سند جاوید الهی و سرچشمه سعادت و کمال بشر است.


وی تصریح کرد: تلاوت قرآن و انس با این کتاب آسمانی که مکرر مورد سفارش معصومین قرار گرفته، پیمانی است که بین خدا و خلق اوست و سزاوار است که به این عهد و پیمان وفادار بوده و انس داشته باشیم تا دنیا و آخرت ما تضمین شود.


استاندار لرستان خاطرنشان کرد: قرآن هم پاسخگو و هم هدایتگر و هم تربیت کننده است و این کتاب آسمانی مثل معلمی است که سؤال هر دانش‌آموزی را جواب می‌دهد، هدایتگر است چون نور معنویت و معرفت را با خود به همراه دارد و هادی است چون صلاح را از فساد تفکیک می‌کند و چنین کتابی مورد علاقه نبی مکرم اسلام (ص) و اولیا الهی است که همه لحظات خود را از آن بهره می‌گیرند.


زیویار با اشاره به موضوع فلسطین مظلوم و مقتدر گفت: فلسطین نه از سر ضعف بلکه از سر اقتدار مورد ظلم واقع شده است.


وی با اشاره به جنگ اعراب و اسرائیل و جنگ ۶ روزه، اضافه کرد: در حال حاضر وقتی این مظلومیت و اقتدار در امتداد مقاومت قرار می‌گیرد این جنگ نابرابر با گذشت حدود ۴۰ روز علی‌رغم سنگین‌ترین حملات و هجمه‌ها به غزه، مقاومت می‌کند و همانند اتفاقی که در نهضت کربلا به وقوع پیوست تکرار می‌شود.


استاندار لرستان اضافه کرد: وقتی ملجأ انسان قرآن است، رحمانیت و رحیمیت را مدنظر قرار داده و نمی‌کشد تا زنده بماند و اگر کاری انجام می‌دهد در مسیر اعتقادات دینی و دفاع از خود است و این در حالی است که طرف مقابل با محاسبات دنیوی مقابله می‌کند و قطعاً از روی زمین محو خواهد شد.


زیویار بیان کرد: اقتدار غزه با صبر و متانت، الگو گرفتن از حضرت زینب (س) و نهضت مقاومت است که هم قابلیت‌های خود را تبیین می‌کند و هم‌شأن والای انسانی خود را با ایثار و صبر نشان می‌دهد و پرده از باطن و خصایص فرا حیوانی صهیونیست‌ها برمی‌دارد.


وی ضمن تقدیر از همه خانواده‌هایی که شرایط بروز ظرفیت‌های قرآنی را برای فرزندان این سرزمین فراهم می‌کنند تشکر کرده و گفت: ما به فرزندان قرآنی خود افتخار می‌کنیم که با قرآن هدایتگر مأنوس شوند.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

بیشتر بخوانیم بورس خرید نهال کجاست؟ نکات خرید نهال چیست؟
بیشتر بخوانیم راهنمای خرید نهال

دیدگاهتان را بنویسید